vice o dopravě zásilek

20.02.2018 16:37

Doba dodání po celé ČR: následující pracovní den po odeslání zásilky (po dni předání zásilky PPL)

Aktuální informace o pohybu zásilky získáte zdarma vyplněním podacího čísla

 • na webové stránce www.ppl.cz/, po zadání čísla vaší zásilky do sledování.
 • PPL CENA 130,-KČ

Informace ke službě: Expresní doručení zásilky se zavoláním

 • Řidič vás bude v den doručení telefonicky kontaktovat, aby s vámi domluvil podrobnosti předání, oznámí vám přibližný čas doručení, výši dobírky a další případné náležitosti.
 • Zásilku vám standardně doručíme v rozmezí 8–18 hodin v pracovní dny (přesnou dobu doručení nelze ovlivnit, ale lze ji upřesnit po kontaktu s řidičem). V případě nezastižení vám zanecháme oznámení a balík se pokusíme doručit ještě jednou následující pracovní den.
 • V určitých lokalitách ČR nabízíme i večerní doručení v rozmezí 17–21 hodin (seznam lokalit naleznete níže).

Víte, že?

 • Objednávku na dobírku můžete zaplatit hotově nebo platební kartou? Řidič má mobilní terminál a kartu přijme.

Převzetí a reklamace

 • Při přebírání zásilky je nutné zkontrolovat obal zásilky – zjevnou vadu (poškození obalu) je nutné ihned oznámit a poznamenat do přepravního listu. Zásilku je tak možné převzít i s touto vadou bez obavy s následným uplatňováním případné škody.
 • Obsah zásilky zkontrolujte po odjezdu řidiče, řidič nečeká na kontrolu obsahu při předávání – skryté vady je možné ohlásit do 3 dnů po převzetí zásilky a zažádat o sepsání zápisu o škodě.

Ve vybraných lokalitách lze využít možnosti večerního doručení v časovém intervalu 17-21 hod. Jsou to tyto:

Česká pošta

Doba dodání po celé ČR: následující pracovní den po odeslání zásilky (po dni předání zásilky České poště). Info SMS, e-mail,

BALÍK DO RUKY: 130,-Kč

Přijede za Vámi, kam budete chtít. Předem se o tom dozvíte díky SMS nebo e-mailu. Navíc si můžete zvolit, zda Vám bude balíček doručen v dopoledních či odpoledních hodinách. Je-li tato služba dostupná pro Vaše město, se dozvíte v průběhu online objednávky.

Proč je Balík Do ruky tak výhodný?

Můžete si upravit čas nebo způsob doručení prostřednictvím internetu. Česká pošta Vás informuje o doručování balíku prostřednictvím SMS nebo e-mailem již v den podání. Ve vybraných lokalitách Česká pošta nabízí volbu odpoledního doručování, které Vám předem telefonicky oznámí poštovní doručovatel. Pohyb balíku můžete neustále sledovat v systému Track and Trace na stránkách České pošty. V případě, že nebudete zastiženi, bude pro Vás balík připraven k vyzvednutí na nejbližší poště.

 • Nezastihne-li Vás doručovatel při doručování zásilky na uvedené adrese, upozorní Vás Výzvou na uložení zásilky na poště.
 • Výzva, kterou naleznete v poštovní schránce, obsahuje i kontaktní informace (telefon) na poštu, kde máte zásilku uloženu.
 • Uloženou zásilku si můžete osobně vyzvednout nebo můžete požádat o opakované doručení zásilky běžnou doručovací pochůzkou na určitý den.

 • Pokud si zásilku nevyzvednete do 7 kalendářních dnů, je automaticky odeslána zpět odesílateli.
 • Aktuální informace o pohybu zásilky zdarma - podle podacího čísla:

 • na webové stránce  https://www.postaonline.cz/trackandtrace  po zadání čísla vaší zásilky do sledování.
 • BALÍK NA POŠTU : 120,-KČ

Bude doručen přímo na jednu z 2 600 pošt, kterou si sami vyberete. Vyzvednete si ho, kdy se to hodí Vám. Díky SMS nebo e-mailu totiž víte, odkdy na Vás bude čekat.

Proč je Balík Na poštu tak výhodný?
Nemusíte být v určitý čas na určitém místě – balík si vyzvednete na zvolené poště, a kdy se to hodí Vám. Sami si jednoduše vyberete poštu, na kterou má být balík dodán. Česká pošta Vás informuje o možnostech vyzvednutí prostřednictvím SMS nebo e-mailem již v den podání a znovu v okamžiku uložení balíku na poště.
Aktuální informace o pohybu zásilky zdarma - podle podacího čísla: na webové stránce  https://www.postaonline.cz/trackandtrace  po zadání čísla vaší zásilky do sledovánÍ

Víte, že:

 • si můžete nechat konkrétní, již uloženou zásilku přeposlat na jinou adresu?
 • si můžete nechat již uloženou zásilku přeposlat na jinou poštu v okolí?
 • si můžete prodloužit úložní dobu pro vyzvednutí zásilky?

Další podrobné informace naleznete webu České pošty www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky/cr/balik-na-postu

 

Aktuální informace o pohybu zásilky zdarma - podle podacího čísla:

Nový způsob prodloužení úložní doby

Potřebujete prodloužit úložní dobu Vaší zásilky? Můžete to provést velice snadno. Jakmile se bude blížit ukončení úložní doby Vašeho Balík Do balíkovny, zašleme Vám avízo s odkazem do aplikace Změna doručení online.

Po jeho zakliknutí se úložní doba automaticky prodlouží ze 7 na 15 dní.

 

Zpět